0

Юридичні новини за вересень 2020

  • Кримінальний кодекс України

Набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом» від 03.09.2020 № 875-ІХ.

Внесені зміни до статті 289 КК України «Незаконне заволодіння транспортним засобом»:

1. Незаконне заволодіння транспортним засобом –

карається обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк;

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням у приміщення чи інше сховище, або з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого становить від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого у двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, –

караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої;

4. Звільняється від кримінальної відповідальності судом особа, яка вперше вчинила дії, передбачені частиною першою цієї статті, та добровільно заявила про це правоохоронним органам, повернула транспортний засіб власнику і повністю відшкодувала завдані збитки.

Примітка.

1. Під незаконним заволодінням транспортним засобом у цій статті слід розуміти вчинене умисно, з будь-якою метою протиправне вилучення будь-яким способом транспортного засобу у власника чи користувача всупереч їх волі.

2. Відповідно до частини другої цієї статті під повторністю слід розуміти вчинення таких дій особою, яка раніше вчинила незаконне заволодіння транспортним засобом або кримінальне правопорушення, передбачене статтями 185, 186, 187, 189-191, 262, 290, 410 цього Кодексу.

  • Корпоративні права

Прийнято ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо передачі корпоративних прав в управління» від 02.09.2020 № 852-IX.

Внесені зміни до законів України:

  1. ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» абзац 5 ч.5 ст.17 «Діяльність з торгівлі цінними паперами»:

«Сума договору про управління цінними паперами з одним клієнтом – фізичною особою має становити не менше суми, еквівалентної 100 мінімальним заробітним платам. Вказане обмеження щодо суми не поширюється на договори про управління цінними паперами, що укладаються на виконання вимог ст.36 ЗУ«Про запобігання корупції».

2) ЗУ «Про запобігання корупції» ч.1 ст.36 «Запобігання конфлікту інтересів у зв’язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав»:

1. Особи, зазначені у пункті 1, підпункті “а” пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом.

Якщо на момент закінчення вказаного тридцятиденного строку в системі депозитарного обліку встановлено обмеження на здійснення операцій з акціями на підставі відповідного рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про зупинення внесення змін до системи депозитарного обліку, особи, зазначені у пункті 1, підпункті “а” пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані передати такі належні їм акції в управління іншій особі протягом 30 днів з дати відновлення внесення змін до системи депозитарного обліку щодо відповідних акцій.

У вказаних вище випадках особам, зазначеним у пункті 1, підпункті “а” пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється передавати в управління належні їм підприємства та корпоративні права на користь членів своєї сім’ї.

  • Аліменти

Прийнято ЗУ «Про внесення змін до статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» щодо обов’язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі» від 01.09.2020 № 831-IX.

Індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, виконавцем, якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину.

Індексація розміру аліментів проводиться щороку, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.

У разі самостійного надіслання стягувачем виконавчого документа безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі – підприємцю чи фізичній особі, індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину.

Виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця, а також проводити індексацію розміру аліментів.

  • Будівельна продукція

Прийнято ЗУ «Про надання будівельної продукції на ринку» від 02.09.2020 № 850-IX. Закон визначає правила щодо надання/введення в обіг будівельної продукції на ринку, тобто матеріалів, виробів тощо. Закон набирає чинності з 01.01.2023р. за винятком деяких положень.

  • Строки оприлюднення актів місцевого самоврядування

Набрав чинності ЗУ «Щодо зменшення строку оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування» від 15.09.2020 № 890-IX.

Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 10 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття (раніше – 20 днів).

  • Парламентський контроль

Набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» щодо парламентського контролю за приватизацією державного майна» від 02.09.2020 № 853-IX. Регламентовано повноваження парламентського контролю за приватизацією державного майна, визначено які питання відносяться до його відання та права комітету.

0 0 votes
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x