0

Юридичні новини за серпень 2020

 • Патентне законодавство

16.08.2020 набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформи патентного законодавства» № 816-IX від 21.07.2020. В ЦК України внесено зміни, розширено визначення об’єкта корисної моделі, це може бути пристрій або процес у будь-якій сфері технології (ч.2 ст. 460 ЦК України).

Також зміни внесені до ЗУ «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі». Нові положення щодо прав та порядку реєстрації винаходу (корисної моделі), прав та обов’язків суб’єктів прав на винаходи (корисні моделі), а також припинення державної реєстрації та визнання прав недійсними.

Експертиза заявок на винаходи (корисні моделі), експертиза яких не завершена на день набрання чинності цим Законом, проводиться у порядку, встановленому цим Законом. Відповідність об’єктів умовам надання правової охорони (патентоздатності) визначається згідно із законодавством, що діяло на дату подання заявки. Патенти, видані за заявками, одержаними Установою до дня набрання чинності цим Законом, є чинними.

 • Боротьба з патентними зловживаннями

16.08.2020 набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення охорони і захисту прав на торговельні марки і промислові зразки та боротьби з патентними зловживаннями» № 815-IX від 21.07.2020. Внесено зміни до Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, ЗУ «Про охорону прав на промислові зразки».

 • Закони в сфері фінансів

16.08.2020 набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» 738-IX від 19.06.2020. В новій редакції наступні Закони:

 • ЗУ «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» ( в попередній редакції “Про цінні папери та фондовий ринок”).
 • ЗУ «Про товарні біржі» (в попередній редакції «Про товарну біржу»).
 • Про кооперативи

Прийнято ЗУ «Про сільськогосподарську кооперацію» №819-IX від 21.07.2020. Дія Закону поширюється на суспільні відносини у сфері утворення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських кооперативних об’єднань, а також державної підтримки та державного регулювання функціонування сільськогосподарської кооперації в Україні. Введення в дію відбудеться 15.11.2020.

 • Металобрухт

Прийнято ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом» №776-IX від 14.07.2020, набрання чинності, відбудеться 14.11.2020.

Зміни до КУпАП

Назва, частини 1 і 2 ст.164-10 КУпАП в новій редакції:

Стаття 164-10. Порушення законодавства, що регулює здійснення заготівлі металобрухту та операцій з металобрухтом

Порушення законодавства, що регулює здійснення заготівлі, переробки та металургійної переробки металобрухту, посадовою особою суб’єкта господарювання або громадянином – суб’єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту, –

тягне за собою накладення штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Приймання металобрухту посадовою особою суб’єкта господарювання або громадянином – суб’єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту, без складання акта приймання, визначеного ЗУ «Про металобрухт», –

тягне за собою накладення штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зміни до КК України

Назва і частина 1 ст.213 КК України в новій редакції:

Стаття 213. Порушення порядку здійснення заготівлі металобрухту та операцій з металобрухтом

1. Здійснення заготівлі металобрухту, переробки брухту кольорових і чорних металів фізичними особами без дотримання вимог законодавства щодо державної реєстрації як суб’єкта господарювання, організація незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту –

караються штрафом від 1500 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 1 року.

 • Нотаріат

Прийнято ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про нотаріат» щодо усунення законодавчих колізій та прогалин» №775-IX, від 14.07.2020, набрав чинності 08.08.2020.

Зокрема, ст.3 ЗУ «Про нотаріат» викладено в новій редакції:

«Нотаріусом може бути громадянин України, якому присуджено ступінь вищої юридичної освіти не нижче магістра, який володіє державною мовою відповідно до рівня, визначеного Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», має стаж роботи у сфері права не менш як шість років, з них помічником нотаріуса або консультантом державної нотаріальної контори — не менш як три роки, склав кваліфікаційний іспит і отримав свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю. Не може бути нотаріусом особа, яка має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку (крім реабілітованої особи), особа, дієздатність якої обмежена, або особа, визнана недієздатною».

 • ФОП

08.08.2020 набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців». Законом передбачено удосконалити роботу електронного кабінету платника податків, спростити податковий облік, стимулювати добровільне обмеження паперового документообігу.

Зокрема, копії податкових повідомлень-рішень та інші документи, які податковий орган надсилає платнику, відображатимуться в електронному кабінеті. Також встановлено, що контролюючий орган веде листування з платниками податків в електронній формі, якщо вони подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет.

Також скасовується вимога обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат.

 • “Зелений” тариф

Набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» №810-IX від 21.07.2020.

Зокрема, встановлено понижуючі коефіцієнти для суб’єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання та/або вітру на об’єктах електроенергетики або чергах їх будівництва (пускових комплексах).

 • Виконавчий документ

Набрав чинності ЗУ «Про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про виконавче провадження” щодо запровадження електронної форми виконавчого документа» №797-IX від 15.07.2020.

Виконавчий документ може бути видано у формі електронного документа відповідно до законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Порядок пред’явлення до виконання виконавчих документів, виданих у формі електронного документа, визначається Міністерством юстиції України.

0 0 votes
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x