0

Юридичні новини за травень 2020

 • Перевірка декларацій

Набрав чиності Наказ Національного агентства з питань запобігання корупції від 15.04.2020 року № 144/20, яким затверджено Порядок проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Порядок визначає процедуру проведення Національним агентством з питань запобігання корупції контролю та повної перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статей 48 та 50 Закону України “Про запобігання корупції”.

 • Банківська діяльність

Прийнято ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності» від 13.05.2020 року 590-IX (набрання чинності, відбулось 23.05.2020).

Внесено зміни до Кодексів України щодо особливостей судового провадження у справах щодо банківської діяльності, ліквідаційної процедури, запровадження інших механізмів.

 • Пільги продовжено

29.05.2020 року набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Закон дозволить працівникам закладів охорони здоров’я державної та / або комунальної власності, які борються з поширенням коронавірусу та лікують пацієнтів з COVID-19, отримати за травень та червень 2020 року грошову компенсацію податку на доходи фізичних осіб, утриманого з їхніх доплат у розмірі до 300% до заробітної платні.

Також в Законі передбачено отримання часткової допомоги з безробіття для ФОП у разі втрати ними частини доходу через карантинні обмеження. Така допомога на період карантину з 2 квітня 2020 року не підлягатиме оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Самозайняті особи звільняються від сплати ЄСВ за себе за травень (цей період зараховуватиметься їм до страхового стажу для отримання пенсій, виплат за соціальним страхуванням).

Орагани місцевого самоврядування мають повноваження ухвалити рішення щодо зменшення ставок плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

 • Підтримка сімей з дітьми

Відповідно до Постанови КМУ від 22 квітня 2020р. № 329 (набрання чинності відбулося 05.05.2020), запроваджено на період карантину та на один місяць після дати його відміни виплату допомоги на дітей (до 10 років) фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до І та ІІ групи платників єдиного податку. Затверджено Порядок виплати допомоги на дітей.

 • Хто представляє інтереси Президента в суді?

Відповідно до Указу Президента України № 162/2020 від 30.04.2020 року, Офісом Президента України здійснює самопредставництво Президента України, створених ним консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб, їх посадових і службових осіб у судах України на усіх стадіях судового процесу через Головне управління представництва інтересів Президента України в судах Директорату з питань правової політики Офісу, працівники якого без окремого доручення беруть участь у справах з усіма правами, що надані законодавством про адміністративне, господарське, цивільне судочинство, кримінальним процесуальним законодавством України, Законом України “Про виконавче провадження” позивачу, відповідачу, третій особі, учаснику судового провадження, учаснику виконавчого провадження”.

 • Страхові виплати

Прийнято ЗУ «Про внесення змін до статті 39 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” щодо додаткових гарантій прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, та членів їх сімей»  від 07.05.2020р. 588-IX.

Закон передбачає страхові виплати медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я під час дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

 • Електронна система охорони здоров’я

Постанова КМУ від 15 квітня 2020р. № 348 (набрання чинності відбулося 14.05.2020) вносить зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо питань електронної системи охорони здоров’я.

 • Геопросторові дані

Прийнято ЗУ «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» від 13.04.2020 року.

Закон поширюється на відносини, що виникають у зв’язку із створенням, функціонуванням та розвитком системи геопросторових даних, метаданих, геопорталів, геоінформаційних систем.

Відповідно Закон вносить зміни до інших законодавчих актів, а також вводить адміністративну відповідальність.

У Кодексі України про адміністративні правопорушення главу 6 доповнено ст.51-4 такого змісту:

“Стаття 51-4. Порушення прав на геопросторові дані та метадані

Незаконне привласнення геопросторових даних та метаданих, їх втрата або несанкціоноване знищення, а також порушення порядку створення і використання геопросторових даних та метаданих –

тягнуть за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, –

тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

Введення Закону в дію відбудеться 01.01.2021. 

 • Штрафні бали не нараховуються

ЗУ “Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо штрафних балів” набув чинності 14.05.2020р. До Кодексу України про адміністративні правопорушення внесено зміни, щодо скасування положень про застосування штрафних балів як одного з видів адміністративних стягнень.

 • Зміни в Правилах дорожнього руху

Постановою КМУ від 13 травня 2020 р. № 370 внесено зміни до Правил дорожнього руху та доповнено п.2.15:

“2.15. Водій таксі має право:

а) рухатися на дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, позначеною дорожнім знаком 5.8 або 5.11 ;

б) здійснювати посадку та висадку пасажирів у межах смуги для маршрутних транспортних засобів, позначеної дорожнім знаком 5.8 або 5.11, з урахуванням положень пунктів 15.1 та 15.2 цих Правил.”

Тако Змінено п.17.1.: «На дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, позначеній дорожнім знаком 5.8 або 5.11 забороняються рух і зупинка інших транспортних засобів (крім таксі) на цій смузі».

 • Ратифікація договорів

01.06.2020 року набирають чинності Закони України:

– «Про ратифікацію Договору між Україною та Аргентинською Республікою про передачу засуджених осіб» від 30.04.2020р. № 578-IX;

– «Про ратифікацію Договору між Україною та Аргентинською Республікою про видачу правопорушників» від 30.04.2020р. № 577-IX;

– «Про ратифікацію Договору між Україною та Аргентинською Республікою про взаємну правову допомогу у кримінальних справах» від 30.04.2020р. 579-IX;

– «Про ратифікацію Договору між Україною та Республікою Казахстан про правову допомогу у кримінальних справах» від 30.04.2020р. №583-IX;

– «Про ратифікацію Договору між Україною та Республікою Казахстан про екстрадицію» від 30.04.2020р. 582-IX.

 • Приєднання до Конвенцій

Відповідно до ЗУ «Про приєднання України до Другого протоколу до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 року» від 30.04.2020 року № 585-IX, Україна приєдналася до Другого протоколу до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 року, вчиненого 26 березня 1999 року в м. Гаазі.

Відповідно до ЗУ «Про приєднання України до Міжамериканської конвенції про виконання кримінальних покарань за кордоном» від 30.04.2020 року № 584-IX, Україна приєдналася до до Міжамериканської конвенції про виконання кримінальних покарань за кордоном (набрання чинності відбулося 31.05.2020).

0 0 votes
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x