0

Юридичні новини за квітень 2020

 • Фінмоніторинг

28.04.2020 набрав чинності ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».  Документ передбачає впровадження застосування суб’єктами первинного фінансового моніторингу ризик-орієнтованого підходу при проведенні належної перевірки своїх клієнтів, визначає порядок звітування про підозрілі операції (діяльність) клієнтів.

 • Зміни до КУпАП

Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти (1530-4590 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двохсот сімдесяти до дев’ятисот (4590-15300 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот (4590-15300 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот (10710- 30600 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти (3060-6120 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти (15300-21420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти (6120-12240 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот (21420-30600 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Набрання чинності 17.04.2020.

 • Зміни до КК України

Стаття 241. Забруднення атмосферного повітря

1. Забруднення або інша зміна природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля, –

караються штрафом від однієї тисячі восьмисот до трьох тисяч шестисот (30600-61200 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого.

Стаття 245. Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом –

караються штрафом від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч (91800-153000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Набрання чинності 17.04.2020.

 • Трудові права

07.04.2020 набрала чинності Постанова КМУ від 25.03.2020 №256, яка регулює питання забезпечення трудових прав на час встановлення карантину.

На час встановлення карантину за державними службовцями та працівниками, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, зберігаються займана посада, умови оплати праці та соціальні гарантії, а виконання такої роботи не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав державних службовців та працівників.

Рекомендовано:

– підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності на час встановлення карантину не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, з підстав, установлених пунктами 3, 4 і 5 ч.1 ст.40 Кодексу законів про працю України;

– з метою забезпечення безперебійної роботи в умовах встановленого карантину утримуватись від кадрових змін в органах управління, не допускати звільнення працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, з підстав, установлених пунктами 3,4 і 5 ч.1 ст.40 Кодексу законів про працю України.

 • Законодавство у сфері міграції

КМ України прийняв Постанову від 18.03.2020 №259 щодо міграції на період установлення на всій території України карантину.

На період установлення на всій території України карантину та протягом 30 днів з дня його відміни послабили адміністративну відповідальність у відношенні іноземців та осіб без громадянства, які порушили законодавство у сфері міграції в частині недотримання ними строку перебування на території України чи оформлення, обміну посвідки на постійне або тимчасове проживання. Звісно, якщо такі порушення настали в період або внаслідок установлення карантину. Звернутися до територіальних органів Державної міграційної служби із заявою про продовження строку перебування на території України та/або про оформлення, обмін посвідки на постійне або тимчасове проживання можливо у строк до 30 днів з дня відміни карантину.

Набрання чинності 09.04.2020.

 • Імміграція

КМ України видав розпорядження 11.03.2020 №431-р «Про встановлення квоти імміграції на 2020 рік». Серед інших категорій осіб для імміграції – це особи, які здійснили іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США (квота без обмеження).

 • Права на землю

31.03.2020 прийнято ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення». В законі визначено порядок набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Набрання чинності відбудеться 01.07.2021.

 • Житлові субсидії

КМУ України прийняв Постанову від 25.03.2020 №247 «Про особливості надання житлових субсидій». Та відповідно заборонив на період карантину, припинення надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи. Встановлено інші вимоги, що спрощують порядок надання житлової субсидії.

 • Відділи ДВС

КМУ Наказом від 16.03.2020 №971/5, затвердив Тимчасове положення про відділи державної виконавчої служби міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України, які беруть участь в експериментальному проекті. В положенні визначено основні правила щодо реалізації експериментального проекту у сфері примусового виконання рішень.

Набрання чинності 31.03.2020.

 • Реєстрація онлайн

Накозом Мінюст від 01.04.2020 №1307/5 внесено зміни до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи. Розділ IV «Особливості проведення державної реєстрації за заявами в електронній формі» викладено в новій редакції.

 • Паспорт в електронному вигляді

КМ України (Постанова від 15.04.2020 №278) затвердив ПОРЯДОК
застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, під час реалізації експериментального проекту щодо застосування зазначених відображень.

Порядок визначає процедуру замовлення, формування, пред’явлення та встановлення достовірності відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, на період проведення експериментального проекту.

Набрання чинності 17.04.2020.

0 0 votes
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x