0

Юридичні новини за березень 2021

Дайджест правових подій місяця: електронний облік замість трудової книжки; підвищено штраф за недотримання протипожежних вимог; прийнято ЗУ «Про ветеринарну медицину».

Облік трудової діяльності в електронній формі

Прийнято ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021р.№ 1217-IX. Набрання чинності відбудеться 10.06.2021р. 

Внесені зміни до ряду законів та кодексів. Зокрема, ст.48 КЗпПУ – Облік трудової діяльності працівника, викладено в новій редакції:

«Облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному ЗУ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

На вимогу працівника, який вперше приймається на роботу, трудова книжка оформляється роботодавцем в обов’язковому порядку не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу.

Власник або уповноважений ним орган на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі».

Ветеринарна медицина

Прийнято ЗУ «Про ветеринарну медицину» від 04.02.2021р.
№ 1206-IX. Введення в дію, відбудеться 21.03.2023 року.

Закон визначає правові та організаційні засади щодо забезпечення захисту здоров’я та благополуччя тварин, ветеринарної практики, виробництва, обігу та застосування ветеринарних препаратів, а також обігу побічних продуктів тваринного походження.

Діти в автомобілі

04.03.2021р. вступили зміни до Правил дорожнього руху (затверджено Постановою КМУ від 24.02.2021р. №152).

Зміни стосуються дитячої утримуючої системи. Діти повинні перебувати у дитячих утримуючих системах у пристебнутому положенні.

Дитячі утримуючі системи встановлюють на місцях для сидіння, крім першого ряду. У разі перевезення дитини віком до 3-х років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду допускається встановлення дитячих утримуючих систем, які встановлюються проти напрямку руху з обов’язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння (у разі її наявності).

Характеристики дитячої утримуючої системи повинні відповідати масі та зросту дитини, яка у ній перевозиться.

Інформація про адміністративне правопорушення

06.03.2021р. набрала чинності Постанова КМУ від 03.02.2021р. №180 «Про затвердження Порядку безоплатного надання (у тому числі через Інтернет) інформації про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, особам, за якими зареєстровано транспортні засоби, та/або безпосереднім користувачам таких транспортних засобів» від 03.02.2021р. №180.

Порядок визначає процедуру безоплатного надання (у тому числі через Інтернет) інформації про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, відповідальним особам – фізичній особі або керівнику юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, – належному користувачу транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, – особі, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.

Пожежна безпека

04.03.2021 набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до КУпАП щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки» від 03.02.2021р. № 1187-IX. Підвищено суми штрафів в санкціях наступних статей.

Ст.120. Порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті

Порушення встановлених на залізничному, морському і річковому транспорті правил пожежної безпеки –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1700 грн до 3400 грн і на посадових осіб – від 3400 грн до 5100 грн.

Порушення встановлених на повітряному транспорті правил пожежної безпеки –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від 2550 грн до 4250 грн і на посадових осіб – від 4250 грн до 5950 грн.

Ст.175. Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки

Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, а також використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1700 грн до 3400 грн і на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців – від 3400 грн до 5100 грн.

Ст.175-2. Здійснення суб’єктом господарювання господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки

Початок роботи новоутворених підприємств або початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості без зареєстрованої декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки, для яких подання такої декларації є обов’язковим, –

тягне за собою накладення штрафу на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності і посадових осіб – від 2550 грн до 3400 грн.

Стаття 188-16. Невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру

Невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, –

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 1700 грн до 3400 грн.

Те саме діяння, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, –

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 3400 грн до 5100 грн.

Також визначено, що розмір штрафу, що накладається начальниками пасажирських поїздів (механіками-бригадирами пасажирських поїздів), дорожніми майстрами, начальниками відділень команд (пожежних поїздів) відомчої воєнізованої охорони залізниць, метрополітенів, не може перевищувати 680 грн (ч.3 ст.224 КУпАП).

Документи для в’їзду іноземців

04.03.2021 набрав чинності ЗУ Про внесення змін до ЗУ “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” від 03.02.2021р. № 1182-IX.

В’їжджати в Україну та виїжджати з України за паспортними документами та акредитаційними картками можуть:

  • приватні домашні працівники (робітники) членів дипломатичного персоналу, консульських посадових осіб та адміністративно-технічного персоналу дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав, посадових осіб міжнародних організацій, які прибули в Україну у службових справах, працівників представництв таких організацій в Україні, працівників представництв держав при міжнародних організаціях, що мають штаб-квартиру в Україні, а також членів їхніх сімей;
  • направлених зовнішньополітичними відомствами іноземних держав або штаб-квартирами міжнародних організацій студенти вищих навчальних закладів іноземних держав, які проходять стажування та/або навчальну практику у дипломатичних представництвах і консульських установах іноземних держав, міжнародних організаціях та їх представництвах, представництвах держав при міжнародних організаціях, що мають штаб-квартиру в Україні.

Права людини

26.03.2021р. набрала чинності Національна стратегія у сфері прав людини, затверджена Указом Президента України від 24.03.2021р. №119/2021.

Стратегія спрямована на об’єднання суспільства з питань щодо розуміння цінностей прав і свобод людини, що забезпечуються та захищаються на основі принципів рівності та недискримінації в умовах збройної агресії та тимчасово окупації частини території України.

0 0 votes
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x