Юридичні новини за березень 2020
- КМ України прийняв Постанову «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 від 11.03.2020 №211» з наступними редакціями.
- На усій території України встановлено карантин з 12.03.2020 до 24.04.2020.
Зміни до Правил дорожнього руху
- Зверніть увагу, що у терміни Правил введено поняття «сільськогосподарська техніка» – це трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні, меліоративні машини та інші механізми.
- Розділ Правил «Перевезення вантажу» доповнено п.22.7, в якому зазначено, що сільськогосподарська техніка, ширина якої перевищує 2,6 м, повинна обладнуватися знаком “Розпізнавальний знак транспортного засобу”.
- Сільськогосподарська техніка, ширина якої перевищує 2,6 м, повинна рухатися в супроводі автомобіля прикриття, який рухається позаду та займає крайнє ліве положення відносно габаритів сільськогосподарської техніки і який обладнується з додержанням вимог стандартів проблисковим маячком оранжевого кольору, ввімкнення якого не дає переваги в русі, а є тільки допоміжним засобом інформації для інших учасників руху. Під час руху такій техніці заборонено хоча б частково займати смугу зустрічного руху. На супровідному автомобілі також встановлюється дорожній знак «Об’їзд перешкоди з лівого боку», який повинен відповідати вимогам стандартів.
- Обов’язковим також є встановлення габаритних вогнів по ширині габаритів сільськогосподарської техніки зліва та справа.
- Забороняється рух сільськогосподарської техніки, ширина якої перевищує 2,6 м, колоною та в умовах недостатньої видимості.
Заміна приватного виконавця
- За Наказом Мінюсту від 27.02.2020 №699/5 , що набрав чинності 06.03.2020, встановлено порядок заміни приватного виконавця.
- Міністерство юстиції України видає наказ про зупинення діяльності приватного виконавця, у якому визначає приватного виконавця, який здійснюватиме заміщення приватного виконавця, діяльність якого зупиняється.
- Приватний виконавець, визначається з приватних виконавців, які здійснюють діяльність в одному виконавчому окрузі. Строк зайняття діяльністю виконавця повинен становити понад один рік, а в його провадженні повинна бути найменша кількість виконавчих проваджень. Також приватного виконавеця може бути призначено з іншого виконавчого округу.
Електронні торги
- 13.03.2020 набрав чинності Наказ Мінюст України «Про внесення змін до Порядку реалізації арештованого майна». Зміни стосуються відкритих данних щодо участі та реєстрації учасників електронних торгів.
Зміни до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень
- Наказом Мінюст України від 24.02.2020 № 667/5 (набрав чинності 13.03.2020), розписано процедуру проведення експертного дослідження. Підставою для проведення такого дослідження з експертом чи експертною установою є договір, укладений за письмовою заявою (листом) замовника (юридичної або фізичної особи), з обов’язковим зазначенням його реквізитів, з переліком питань, які підлягають розв’язанню, а також об’єктів, що надаються. Результати проведення експертних досліджень викладаються у письмовому документі – висновку експертного дослідження.
- Також внесені наступні зміни:
– строк проведення експертизи не повинен перевищувати 90 календарних днів;
– попереднє вивчення матеріалів 15 робочих днів;
– у разі значного завантаження експерта, строк установлюється за письмовою домовленістю з органом, який призначив експертизу;
– у разі невиконання клопотань експерта щодо надання додаткових матеріалів, несплати вартості експертизи протягом 45 календарних днів, та інших причин, матеріали справи повертаються.
Правопорушення, пов’язане з корупцією
- 20.03.2020 набрав чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про запобігання корупції”»
- В законодавчих актах слова “корупційне правопорушення” замінено словами “правопорушення, пов’язане з корупцією”.
- У КЗпП України статтю 32 доповнено частиною 6:
«Працівник, який повідомив про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», вчинених іншою особою, не може бути звільнений чи змушений до звільнення, притягнутий до дисциплінарної відповідальності у зв’язку з таким повідомленням або підданий іншим негативним заходам впливу, або загрозі таких заходів впливу. Викривачі корупції користуються також іншими правами та гарантіями захисту, встановленими Законом України «Про запобігання корупції».
- КАС України доповнено частиною 6 статтю 53:
«З метою захисту прав викривача, встановлених Законом України “Про запобігання корупції”, Національне агентство з питань запобігання корупції за зверненням викривача може звертатися до суду з позовом (заявою) в інтересах викривача, брати участь у розгляді справ за такими позовами (заявами), а також на будь-якій стадії розгляду вступати у справу, провадження в якій відкрито за позовами (заявами) викривачів, подавати апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими чи виключними обставинами, у тому числі у справі, провадження в якій відкрито за позовом (заявою) викривача».
Призначення
- 04.03.2020 року призначено Шмигаля Д.А. Прем’єр-міністром України
- 17.03.2020 року призначено І. Венедіктову Генеральним прокурором.
Де навчаються прокурори
- Серед першочергових заходів із реформи органів прокуратури, наказом Генерального прокурора від 05.03.2020 №130, заплановано утворити Тренінговий центр прокурорів України на базі Національної академії прокуратури України, що ліквідується.
Пишемо правильно назви органів прокуратури
- У зв’язку з реформою в органах прокуратури, з 04.02.2020 року в законодавчих актах змінено слова «Генеральна прокуратура України» на «Офіс Генерального прокурора».