0

Юридичні новини за березень 2020

COVID-19

 • КМ України прийняв Постанову «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 від 11.03.2020 №211» з наступними редакціями.
 • На усій території України встановлено карантин з 12.03.2020 до 24.04.2020.

Зміни до Правил дорожнього руху

 • Зверніть увагу, що у терміни Правил введено поняття «сільськогосподарська техніка» – це трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні, меліоративні машини та інші механізми.
 • Розділ Правил «Перевезення вантажу» доповнено п.22.7, в якому зазначено, що сільськогосподарська техніка, ширина якої перевищує 2,6 м, повинна обладнуватися знаком “Розпізнавальний знак транспортного засобу”.
 • Сільськогосподарська техніка, ширина якої перевищує 2,6 м, повинна рухатися в супроводі автомобіля прикриття, який рухається позаду та займає крайнє ліве положення відносно габаритів сільськогосподарської техніки і який обладнується з додержанням вимог стандартів проблисковим маячком оранжевого кольору, ввімкнення якого не дає переваги в русі, а є тільки допоміжним засобом інформації для інших учасників руху. Під час руху такій техніці заборонено хоча б частково займати смугу зустрічного руху. На супровідному автомобілі також встановлюється дорожній знак «Об’їзд перешкоди з лівого боку», який повинен відповідати вимогам стандартів.
 • Обов’язковим також є встановлення габаритних вогнів по ширині габаритів сільськогосподарської техніки зліва та справа.
 • Забороняється рух сільськогосподарської техніки, ширина якої перевищує 2,6 м, колоною та в умовах недостатньої видимості.

Заміна приватного виконавця

 • Міністерство юстиції України видає наказ про зупинення діяльності приватного виконавця, у якому визначає приватного виконавця, який здійснюватиме заміщення приватного виконавця, діяльність якого зупиняється.
 • Приватний виконавець, визначається з приватних виконавців, які здійснюють діяльність в одному виконавчому окрузі. Строк зайняття діяльністю виконавця повинен становити понад один рік, а в його провадженні повинна бути найменша кількість виконавчих проваджень. Також приватного виконавеця може бути призначено з іншого виконавчого округу.

Електронні торги

Зміни до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень

 • Наказом Мінюст України від 24.02.2020  № 667/5 (набрав чинності 13.03.2020), розписано процедуру проведення експертного дослідження. Підставою для проведення такого дослідження з експертом чи експертною установою є договір, укладений за письмовою заявою (листом) замовника (юридичної або фізичної особи), з обов’язковим зазначенням його реквізитів, з переліком питань, які підлягають розв’язанню, а також об’єктів, що надаються. Результати проведення експертних досліджень викладаються у письмовому документі – висновку експертного дослідження.
 • Також внесені наступні зміни:

– строк проведення експертизи не повинен перевищувати 90 календарних днів;

– попереднє вивчення матеріалів 15 робочих днів;

– у разі значного завантаження експерта, строк установлюється за письмовою домовленістю з органом, який призначив експертизу;

 – у разі невиконання клопотань експерта щодо надання додаткових матеріалів, несплати вартості експертизи протягом 45 календарних днів, та інших причин, матеріали справи повертаються.

Правопорушення, пов’язане з корупцією

 • В законодавчих актах слова “корупційне правопорушення” замінено словами “правопорушення, пов’язане з корупцією”.
 • У КЗпП України статтю 32 доповнено частиною 6:

«Працівник, який повідомив про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», вчинених іншою особою, не може бути звільнений чи змушений до звільнення, притягнутий до дисциплінарної відповідальності у зв’язку з таким повідомленням або підданий іншим негативним заходам впливу, або загрозі таких заходів впливу. Викривачі корупції користуються також іншими правами та гарантіями захисту, встановленими Законом України «Про запобігання корупції».

 • КАС України доповнено частиною 6 статтю 53:

«З метою захисту прав викривача, встановлених Законом України “Про запобігання корупції”, Національне агентство з питань запобігання корупції за зверненням викривача може звертатися до суду з позовом (заявою) в інтересах викривача, брати участь у розгляді справ за такими позовами (заявами), а також на будь-якій стадії розгляду вступати у справу, провадження в якій відкрито за позовами (заявами) викривачів, подавати апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими чи виключними обставинами, у тому числі у справі, провадження в якій відкрито за позовом (заявою) викривача».

Призначення

 • 04.03.2020 року  призначено Шмигаля Д.А. Прем’єр-міністром України
 • 17.03.2020 року призначено І. Венедіктову Генеральним прокурором.

Де навчаються прокурори

 • Серед першочергових заходів із реформи органів прокуратури, наказом Генерального прокурора  від 05.03.2020 №130, заплановано утворити Тренінговий центр прокурорів України на базі Національної академії прокуратури України, що ліквідується.

Пишемо правильно назви органів прокуратури

 • У звязку з реформою в органах прокуратури, з 04.02.2020 року в законодавчих актах змінено слова «Генеральна прокуратура України» на «Офіс Генерального прокурора».  
0 0 votes
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x