0

Договір спільної діяльності

Підприємці застосовують всі можливі варіанти для продовження розвитку своєї справи. Звісно, що на результати діяльності вплинула вимушена зупинка після оголошення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

В договорі про спільну діяльність можливо підтримати один одного, створити новий проект на взаємовигідних відносинах.

Правові підстави

Відповідно до ст.1130 ЦК України, за договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов’язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові.

Форма договору

Форма та умови договору про спільну діяльність визначені в ст.1131 ЦК України.

Договір про спільну діяльність укладається у письмовій формі.

Договір містить умови про спільну діяльність, у тому числі:

  • координація спільних дій учасників або ведення їхніх спільних справ,
  • правовий статус виділеного для спільної діяльності майна,
  • покриття витрат та збитків учасників,
  • участь у результатах спільних дій,
  • інші умови, визначаються за домовленістю сторін, враховуючи окремі види спільної діяльності.

Сторони договору

Учасниками спільної діяльності можуть бути фізичні особи, суб’єкти підприємницької діяльності, а також нерезиденти. Договори про спільну діяльність можуть бути двосторонніми та багатосторонніми.

Формат діяльності

Спільна діяльність може здійснюватися у двох формах: на основі об’єднання вкладів учасників (просте товариство) або без об’єднання вкладів учасників (ст.1131 ЦК України).

За договором простого товариства сторони (учасники) беруть зобов’язання об’єднати свої вклади та спільно діяти з метою одержання прибутку або досягнення іншої мети. Під вкладами учасника вважається все те, що він вносить у спільну діяльність (спільне майно), в тому числі грошові кошти, інше майно, професійні та інші знання, навички та вміння, а також ділова репутація та ділові зв’язки.

Вклади учасників вважаються рівними за вартістю, якщо інше не випливає із договору простого товариства або фактичних обставин. Грошова оцінка вкладу учасника провадиться за погодженням між учасниками.

Реєстрація договору

Договір обов’язково реєструється, це передбачено вимогами ст.64.6 Податкового кодексу України. На обліку у контролюючих органах повинні перебувати договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами (угодами).

Дія договору

Договори про спільну діяльність залежно від строку дії поділяються на безстрокові, строкові, для досягнення мети, визначеної у договорі як скасувальна умова.

Перелік підстав припинення договору простого товариства визначено в ст.1141 ЦК України. З моменту припинення договору, його учасники несуть солідарну відповідальність за невиконаними спільними зобов’язаннями щодо третіх осіб.

0 0 votes
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x