Як змінити місце проживання дитини?


Колишній чоловік подав позов про зміну місця проживання дочки, якій 14 років. Також подав позов про зменшення розміру стягуваних аліментів. Дочка переїхала жити до нього. Що робити, як повернути дочку, чи допоможе апеляційна скарга?

З 14 років дитина самостійно вирішує з ким вона бажає проживати, з матір’ю чи батьком. Зважте на бажання дитини. При вирішення справи суд враховує, хто з батьків піклується про дитину, які відносини у дитини з батьками. Має значення також її стан здоров’я, як батьки піклуються про дитину, який впливають своєю поведінкою.

Кожен випадок індивідуальний та потребує детального дослідження матеріалів справи: письмових доказів, пояснень сторін, свідків, пояснень дитини, рішення органу опіки та піклування. Якщо є обґрунтовані підстави (порушення норм матеріального чи процесуального права), для скасування остаточного рішення, можливо подати апеляційну скаргу. Також потрібно враховувати строки подачі скарги до суду (на рішення суду апеляційна скарга подається протягом 30 днів).
Хто вирішує з ким буде жити дитина?


В якому віці потрібно заслухати думку дитини щодо місця проживання, якщо батьки проживають за різними адресами. До суду ще не звертались.

Батьки мають право визначати з ким проживає дитина. Якщо дитині виповнилося 10 років, то вона може також разом з батьками висловити своє побажання де проживати. І вже з 14 років дитина самостійно вирішує з ким вона бажає проживати, з матір’ю чи батьком.
Як порушити кримінальну справу проти посадової особи?


Куди подати скаргу на очевидний злочин посадової особи на робочому місці? Можу описати деталі скоєного злочину, відеофіксації немає. Підкажіть, який порядок звернення.

Підставою для порушення кримінальної справи є достатні дані, що вказують на наявність ознак злочину, передбаченого КК України.

Відповідно до ст. 214 КПК України, слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про:

1) дату надходження заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення або виявлення з іншого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення;

2) прізвище, ім’я, по батькові (найменування) потерпілого або заявника;

3) інше джерело, з якого виявлені обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення;

4) короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела;

5) попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

6) прізвище, ім’я, по батькові та посада службової особи, яка внесла відомості до реєстру, а також слідчого, прокурора, який вніс відомості до реєстру та/або розпочав досудове розслідування;

7) інші обставини, передбачені положенням про Єдиний реєстр досудових розслідувань.

У Єдиному реєстрі досудових розслідувань автоматично фіксується дата внесення інформації та присвоюється номер кримінального провадження.
Як стягнути аліменти?


Колишній чоловік відмовляється платити аліменти, і не виходить на зв'язок. Квартира його закрита, нове місце проживання не відомо. Підкажіть, що нам робити?

Якщо батько дитини добровільно відмовляється від сплати аліментів, звертайтесь до суду з позовом про стягнення аліментів.

Відповідно до ст. 28 ЦПК України, позови про стягнення аліментів можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Скільки апеляційний суд розглядає справу?


Цікавить питання строків та затягування судового процесу при розгляді апеляційної скарги. Вже понад місяць немає відповіді з апеляції, повістку також не отримували, повідомлення на телефон не надходило. Як визначено в законі?

Відповідно до ст.371 ЦК України, апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом 60 днів із дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції - протягом 30 днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.

У виняткових випадках за клопотанням сторони з урахуванням особливостей розгляду справи суд апеляційної інстанції може продовжити строк розгляду справи, але не більш як на 15 днів, про що постановляє відповідну ухвалу.
Як узаконити проведення газу на ділянку?


У нас будинок в селі, ще в процесі будівництва. Від минулого власника залишився борг по газу і закрили доступ газу на ділянку.

Споживачу потрібно звернутися до газопостачальної організації, що здійснює постачання природного газу на закріпленій території.

Відповідно до п.7 Кодексу газорозподільний систем, встановлено Порядок обмеження та припинення розподілу природного газу споживачам.

Оператор газорозподільного механізму в установленому законодавством порядку має право припинити/обмежити газопостачання (розподіл природного газу) на об’єкт споживача (у тому числі побутового споживача) з дотриманням всіх вимог та нормативних документів, що визначають порядок обмеження/припинення природного газу. Сереж інших випадків - припинення постачання газу, - несвоєчасна та/або неповна оплата послуг згідно з умовами договору розподілу природного газу.

Відновлення газопостачання (розподілу природного газу) здійснюється протягом 2 робочих днів у містах та 5 календарних днів у сільській місцевості за письмовим зверненням споживача (його постачальника) про відновлення газопостачання (розподілу природного газу) та після усунення порушень (за їх наявності) і відшкодування Оператору газорозподільного механізму витрат на припинення та відновлення газопостачання (розподілу природного газу).
1 2 3 17